מיקה אלמוג

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.

במשך שנים מיקה הייתה בעלת טור אישי ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות בו היא פירסמה, בין היתר, את טורי הוואטסאפ הפופולאריים שלה, הכוללים את הלהיט "גן פשוש". בנוסף היא מפרסמת בידיעות אחרונות גם טורי דעה וכתבות בנושאי חברה, מגדר ופוליטיקה, וכתבה גם את הטור ההומוריסטי "בחני את עצמך" במוסף "זמנים מודרניים".
בשנים 2012-2015 הייתה בעלת טור אישי ב"מוסף הארץ", שם פרסמה בין השאר למעלה מ120 סיפורים קצרים. באותן שנים שימשה גם עורכת ראשית ואחת הכותבות של המדור הסאטירי של עיתון הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", שעסק מידי שבוע בענייני היום הבוערים בעודו מקדם גם אג'נדה פמיניסטית והתגאה במערכת על טהרת המין הנשי (והמצחיק!).
לאחרונה ראה אור ספר הביכורים שלה, "ציפייה", בהוצאת כנרת זמורה ביתן, שזכה להצלחה רבה ולשבחים מעמוז עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קצרי, אשכול נבו ועוד.
לפני כן עסקה מיקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה שורה ארוכה של תכניות טלוויזיה מהשורה הראשונה ("ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי, ועוד).
במשך שנתיים הייתה מיקה אחראית על תכניות תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2. כמו כן הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס", שם הייתה אחראית לפיתוח ומכירה של פורמטים ישראליים שנמכרו לעשרות מדינות בעולם.
מיקה לימדה פיתוח תוכן בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל" וכתיבה ב"סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי.
כשחקנית מופיעה מיקה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בסדרה "איש חשוב מאוד" (שעונתה השנייה צפויה לעלות לאוויר באוקטובר 2018), בסדרה "להיות אתה" ועוד.
בוגרת מצטיינת של אוניברסיטת NYU שם למדה כתיבה ומשחק, ושל אוניברסיטת UCLA שם למדה קולנוע.

נקודה של אמונה

אין דבר יותר מרתק מבני אדם. אני מאמינה שלכל אדם יש סיפור, וסיפורים הם אבני החיים שמהם אנחנו בונים את העולם. לכן אין זכות גדולה יותר מאשר לשמוע ולספר סיפור – בכל דרך שהיא.

משהו אחד שלא יודעים עליי

אני עדיין לא יודעת מה אני אהיה כשאהיה גדולה. אני עיתונאית, סופרת, שחקנית, תסריטאית ועורכת תוכן. עם חשבתי שיגיע היום שאצטרך להחליט "מה אני", אבל עם השנים גיליתי שיש הרבה יופי דווקא באי הידיעה – בצמיחה המתמדת ומלאת ההפתעות. אז החלטתי להמשיך לא להחליט… ונראה מה יקרה.

 


תגובות והמלצות

שרון דרורי פיתוח משאבים וקשרי חוץ, עמותת כוכב הצפון

"נהנינו מהרצאה אינטיליגנטית, קולחת ומתובלת בהומור. היה מרתק לשמוע על 'מאחורי הקלעים' של סרטון..." להמלצה המלאה

מירב אזולאי מנהלת מרכז מעברים כרמל מנשה

"אירחנו את מיקה אלמוג בכנס "מכריזות עצמאות" - כנס נשים ועסקים. מיקה (הנהדרת, יש..." להמלצה המלאה

גלריית תמונות של מיקה אלמוג

גלריית וידאו של מיקה אלמוג

צילום: צילום: עידו פרץ, ישראל ביטון

שינוי גודל גופנים
ניגודיות