יהודה משי זהב

כמה מילים על המרצה

יהודה משי זהב נולד וגדל בשכונת מאה שערים, דור 11 בירושלים. בצעירותו בלט בפעולות מחאה נגד מדינת ישראל ומוסדותיה. בין שאר מוסדות המדינה, בוצעו פעולות גם כנגד אנשי המכון לרפואה משפטית ואחרים. משי זהב גם היה עורך ביטאונה של העדה החרדית "העדה". עם השנים שינה משי זהב את דעותיו מקצה לקצה. משי זהב הוא העומד מאחורי הקמת ארגון זק"א, המונה כיום כ-3500 מתנדבים הפרוסים בארץ ובעולם ועוסקים בכל שעה באיתור, חילוץ, הצלה וכמובן, במקרים קשים של אבדן חיים, מאומנים המתנדבים בטיפול בקורבנות, בשמירה על כבודם והבאתם לקבר ישראל.

בתפקידו כיו"ר זק"א פועל משי זהב לפיוס בין דתיים לחילונים.

בימי מלחמת לבנון השנייה היה מעורב בארגון ההתנדבות "ישראל ביחד " ובמהלך מבצע צוק איתן מתח ביקורת על ההנהגה החרדית שאינה משתתפת בהלוויות חיילי צה"ל ואינה מנחמת את המשפחות השכולות.

ארגון זק"א הוכר לאחרונה כגוף משקיף ויועץ לאו"ם, הישג בו זוכים ארגונים מצטיינים העומדים בסטנדרטים בינלאומיים קפדניים. שניים מבניו התגייסו לשירות קרבי בצה"ל והצעיר בבניו עומד לפני גיוס אף הוא. בשנת 2003 הדליק משי זהב משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, כשהכרזתו "לתפארת מדינת ישראל" סימלה יותר מכל את המפנה החד שעבר.

משהו אחד שלא יודעים עליי

  • בעל רישיון טיס והכשרות והסמכה בצניחה, צלילה, סנפלינג, דאונים, וקרטה.
  • בסיומו של כל שבוע נוהג לקבל לבד את השבת שיורדת על ירושלים בהר הזיתים, תוך הקשבה למוסיקה בפלייליסט שיצרתי בעצמי משלל שירי הרגש האהובים עלי
  • בשלן מוכשר – ובמשך שנתיים וחצי אף נהנו ממטעמי יום יום, ילדים במוסד המיועד לילדים ממשפחות חד הוריות מעוטות יכולת.

תגובות והמלצות

רחל יחזקאל חטיבת תפעול, עיריית תל אביב

"בשם כל משתתפי כנס תכניות עבודה חטיבת התפעול 2020 בנושא "בין משימה לנשמה", אבקש..." להמלצה המלאה

גילה רצבסקי רכזת תרבות - קיבוץ סאסא

"איש מיוחד במינו עם קסם איש, אוהב אדם , מכבד, מעורר השראה, ליהודה כישרון..." להמלצה המלאה

גלריית תמונות של יהודה משי זהב

גלריית וידאו של יהודה משי זהב

שינוי גודל גופנים
ניגודיות