תקשיבו, זה מצחיק

מיקה אלמוג

שיווק מכירות והצגה עצמית

מוטיבציה והשראה

תקשורת עיתונות וספרות

תרבות

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

מה הופך הומור לאחד הכלים הכי אפקטיבים להעברת מסרים?
דרך דוגמאות קלאסיות של הומור (מקישון ועד סיינפלד) וגם מתוך פרי יצירתה שלה (טורים קומיים וסאטיריים שפרסמה ב"ידיעות אחרונות" וב"מוסף הארץ", תכניות טלוויזיה שערכה בין השאר "ארץ נהדרת" ו"קצרים", והסרטון "שמעון פרס מחפש עבודה", אותו יצרה) מיקה מדגימה כיצד ניתן להעביר מסרים – לעיתים חריפים – דרך הומור, בדיחות, ושימוש בעולמות שהם אמנם פרי דמיון אך נשענים ומשקפים את המציאות שכולנו חיים בה.
הומור נוגע בכל היבט של חיינו – במחשבה, ברגש, בקבלת החלטות. הוא מזכיר לנו את האנושיות של כולנו ומאפשר לנו חיבור שאמצעים מעטים אחרים יכולים לייצר.
ההרצאה סבה סביב שני צירים מרכזיים שכל אחד מהם מפורק לתתי נושאים:

  • רגש – הומור ככלי לביטוי ולעיסוק באהבה, זוגיות, מיניות, חיי משפחה
  • מחשבה – הומור ככלי לביטוי ולעיסוק במחאה, שינוי, מאבקים, העברת מידע
    בנוסף לדוגמאות מעולם ההומור המקצועי מציעה מיקה בהרצאה גם מספר שיטות פשוטות לשלב הומור בחיי היום-יום (עבודה, משפחה ומערכות יחסים) – אפילו עבור אלה מאתנו שכרב החליטו מזמן שהם לא מצחיקים בכלל…

משפט מנצח

כשאנשים צוחקים הם מקשיבים יותר

המסר העיקרי של ההרצאה

הומור הוא כלי נפלא לחיים ושווה ללמוד להשתמש בו – כי זה עובד. וגם כי זה מצחיק!

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.

במשך שנים מיקה הייתה בעלת טור אישי ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות בו היא פירסמה, בין היתר, את טורי הוואטסאפ הפופולאריים שלה, הכוללים את הלהיט "גן פשוש". בנוסף היא מפרסמת בידיעות אחרונות גם טורי דעה וכתבות בנושאי חברה, מגדר ופוליטיקה, וכתבה גם את הטור ההומוריסטי "בחני את עצמך" במוסף "זמנים מודרניים".
בשנים 2012-2015 הייתה בעלת טור אישי ב"מוסף הארץ", שם פרסמה בין השאר למעלה מ120 סיפורים קצרים. באותן שנים שימשה גם עורכת ראשית ואחת הכותבות של המדור הסאטירי של עיתון הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", שעסק מידי שבוע בענייני היום הבוערים בעודו מקדם גם אג'נדה פמיניסטית והתגאה במערכת על טהרת המין הנשי (והמצחיק!).
לאחרונה ראה אור ספר הביכורים שלה, "ציפייה", בהוצאת כנרת זמורה ביתן, שזכה להצלחה רבה ולשבחים מעמוז עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קצרי, אשכול נבו ועוד.
לפני כן עסקה מיקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה שורה ארוכה של תכניות טלוויזיה מהשורה הראשונה ("ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי, ועוד).
במשך שנתיים הייתה מיקה אחראית על תכניות תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2. כמו כן הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס", שם הייתה אחראית לפיתוח ומכירה של פורמטים ישראליים שנמכרו לעשרות מדינות בעולם.
מיקה לימדה פיתוח תוכן בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל" וכתיבה ב"סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי.
כשחקנית מופיעה מיקה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בסדרה "איש חשוב מאוד" (שעונתה השנייה צפויה לעלות לאוויר באוקטובר 2018), בסדרה "להיות אתה" ועוד.
בוגרת מצטיינת של אוניברסיטת NYU שם למדה כתיבה ומשחק, ושל אוניברסיטת UCLA שם למדה קולנוע.

למידע נוסף על מיקה אלמוג

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

תגובות והמלצות

שרון דרורי פיתוח משאבים וקשרי חוץ, עמותת כוכב הצפון

נהנינו מהרצאה אינטיליגנטית, קולחת ומתובלת בהומור. היה מרתק לשמוע על 'מאחורי הקלעים' של סרטון..." להמלצה המלאה

גלריית תמונות של מיקה אלמוג

גלריית וידאו של מיקה אלמוג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות