שוברים את הקרח

אולפת חיידר

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

ניהול מנהיגות ויזמות

ספורט בריאות ותזונה

תרבות

60 דקות

עברית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

אולפת סוחפת בהרצאתה אל הדרך הייחודית והמרתקת שהביאה אותה למסעות וחוויות יוצאות דופן בארץ ובעולם. על התמודדות אישית בין שתי תרבויות דרכה קיבלה את הכוח לשנות, על הפסגות שכבשה, על האקטיביזם, המסעות והאתגר שהיא מובילה כיום ועוד.

משפט מנצח

"מתוך האמונה בכוחו העצום של הטבע המפגיש ומחבר את מי שהיו עד כה זרים, אני ממשיכה למצוא נתיבים המאפשרים שינוי".

המסר העיקרי של ההרצאה

התגברות על מכשולים וקשיים עד לכיבוש הפסגות ומימוש החלומות, דרך אמונה גדולה ועשייה מאתגרת.

כמה מילים על המרצה

אולפת חיידר, ערביה ילידת חיפה בת 43,  ספורטאית מקצועית, חובבת אתגרים וממובילות השינוי החברתי בארץ

אולפת היא שחקנית כדורעף ערבית-ישראלית. קריירת הכדורעף שלה נפרשה על פני 28 שנים, בהן נמנתה על שורותיה של נבחרת ישראל בכדורעף נשים וקבוצת הפועל מטה אשר. היא זכתה פעמיים באליפות ובגביע המדינה. חיידר פועלת לקידום נשים בספורט, עובדת בבית הגפן – מרכז ערבי יהודי, מנהלת פרויקטים שמפגשים בין שתי החברות . אולפת בעלת תואר בחינוך גופני ובוגרת תואר שני ללימודי מגדר באוניברסיטת בר-אילן.

בשנת 2000 הייתה למדריכה מוסמכת של הארגון הלאומי "Outdoor Bound", הפועל ב-30 מדינות ברחבי העולם. הארגון מקדם פיתוח מנהיגות דרך פעילויות בטבע, על מנת לקדם שותפויות חברתיות המעודדות לבניית חברה סובלנית ודו קיום, במטרה לפתור קונפליקטים וליצור עולם טוב יותר. בשנת 2003, הקימה חיידר בשיתוף עם מטפס ההרים דורון אראל, הישראלי הראשון שהעפיל לפסגות הרים בשבע היבשות, את הארגון "שוברים את הקרח" (Breaking the Ice), מלכ"ר העוסק בקידום שלום ודו קיום באמצעות טיולי טבע וספורט אתגרי, היוצרים חיבור בין המשתתפים. בין מסעות הארגון יצאו משלחות לאנטארקטיקה (2004); לפסגה באנטארקטיקה אליה העפילו קראו הר הידידות הישראלית-פלסטינית, למדבר סהרה (2006), ובשנים 2011 ו-2014 יצאו משלחות של סטודנטים יהודים וערבים מאוניברסיטת חיפה, למסע טיפוס סביב פסגות הרים כמו מון בלאן, הפסגה הגבוהה ביותר בהרי האלפים. בשנת 2012 יצאה אולפת חיידר – יחד עם שש נשים מרחבי עולם: ניו זילנד, סין, דרום אמריקה, דרום אפריקה והודו, כשחיידר מייצגת את ישראל – למסע בן 100 ימים לחציית הקוטב הדרומי שבאנטארקטיקה.

בנוסף, חיידר לוקחת חלק במרכז תרבות יהודי ערבי – בית הגפן, שם היא עובדת כמנהלת תוכניות. העמותה פועלת ללא מטרת רווח, ומאפשרת מגוון פעילויות תרבותיות וחינוכיות לטווח גילאים רחב.

למידע נוסף על אולפת חיידר

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

גלריית תמונות של אולפת חיידר

גלריית וידאו של אולפת חיידר

צילום: ואיל עואד, אלעד גרשגורן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות