ציפייה

מיקה אלמוג

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

תקשורת עיתונות וספרות

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

בעקבות צאתו לאור של ספר הביכורים שלה, "ציפייה", העיתונאית והסופרת מיקה אלמוג קוראת מתוך הספר ומשוחחת על הרווח האפל שבין הזיכרונות לציפיות שלנו, וגם על האור.
מאז צאתו לאור זכה "ציפייה" להצלחה רבה ולשבחים מעמוז עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קצרי, אשכול נבו ועוד.
ההרצאה נפתחת בהקדשה בעמוד הראשון של הספר (שמוקדש לסבתה) ובסיפור אישי על רגע מכונן בחייה שבו הציפיות שלה פגשו במציאות.
לאחר הפתיח קוראת מיקה קטעים מתוך סיפורים שונים בספר, חלקם מצחיקים ואחרים מרגשים, שכל אחד מהם מתייחס לסוג אחר של ציפייה: הציפייה שיראו אותנו, הציפייה שלנו מזוגיות ומהורות, הציפייה שנצליח לפרוץ את הגבולות של עצמנו, ועוד.
אגב הקריאה דנה מיקה בתפקידה ומקומה של ציפייה בחיינו, איך מתייחסת תרבות המערב לרצון ולתשוקה, ומה יש לבודהיזם לומר על אותם רגשות ממש. כמו כן היא מתייחסת גם לתהליכים של יצירה וכתיבה – איך נולדת דמות? מאיפה מגיעים סיפורים ורעיונות? איך סיפורי חיים שלנו ושל אחרים נשזרים בתוך עלילה דמיונית? ועוד.

המסר העיקרי של ההרצאה

ציפייה הוא אחד מרגשות האנוש המרתקים ביותר – פעולה אנושית בסיסית לא פחות מנשימה, שמכילה בתוכה אינספור סתירות – ממש כמו בני אדם.

 

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.
בעלת טור אישי במשך שמונה שנים, בתחילה ב"מוסף הארץ" ואז ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות. טוריה כוללים נושאים אישיים, פוליטיים וחברתיים, וגם את טורי הוואטסאפ הפופולאריים, וביניהם הלהיט "גן פשוש."
בנוסף ערכה מיקה את המדור הסאטירי-פמיניסטי של עיתון הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", פרסמה ב"הארץ" למעלה מ120 סיפורים קצרים, ולפני שנתיים ראה אור ספר הביכורים שלה, "ציפייה", שזכה להצלחה רבה ולשבחים מעמוס עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קציר, אשכול נבו ועוד.

לפני כן עסקה מיקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה בין היתר את "ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי, ועוד. כמו כן הייתה אחראית על תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2, הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס", והייתה אחראית לפיתוח של פורמטים ישראליים שנמכרו לעשרות מדינות בעולם.
כשחקנית הופיעה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בשתי העונות של הסדרה עטורת השבחים "איש חשוב מאוד", בסדרה "להיות אתה" ועוד.
מיקה לימדה פיתוח תוכן בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל", כתיבה ב"סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי, ומלמדת בניית הרצאות ותקשורת עם קהל בקורס "יוצאים לאור".
מיקה היא בוגרת מצטיינת של אוניברסיטת NYU שם למדה כתיבה ומשחק, ושל אוניברסיטת UCLA שם למדה קולנוע.

למידע נוסף על מיקה אלמוג

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים


גלריית תמונות של מיקה אלמוג

גלריית וידאו של מיקה אלמוג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות