ציפייה

מיקה אלמוג

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

תקשורת עיתונות וספרות

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

בעקבות צאתו לאור של ספר הביכורים שלה, "ציפייה", העיתונאית והסופרת מיקה אלמוג קוראת מתוך הספר ומשוחחת על הרווח האפל שבין הזיכרונות לציפיות שלנו, וגם על האור.
מאז צאתו לאור זכה "ציפייה" להצלחה רבה ולשבחים מעמוז עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קצרי, אשכול נבו ועוד.
ההרצאה נפתחת בהקדשה בעמוד הראשון של הספר (שמוקדש לסבתה) ובסיפור אישי על רגע מכונן בחייה שבו הציפיות שלה פגשו במציאות.
לאחר הפתיח קוראת מיקה קטעים מתוך סיפורים שונים בספר, חלקם מצחיקים ואחרים מרגשים, שכל אחד מהם מתייחס לסוג אחר של ציפייה: הציפייה שיראו אותנו, הציפייה שלנו מזוגיות ומהורות, הציפייה שנצליח לפרוץ את הגבולות של עצמנו, ועוד.
אגב הקריאה דנה מיקה בתפקידה ומקומה של ציפייה בחיינו, איך מתייחסת תרבות המערב לרצון ולתשוקה, ומה יש לבודהיזם לומר על אותם רגשות ממש. כמו כן היא מתייחסת גם לתהליכים של יצירה וכתיבה – איך נולדת דמות? מאיפה מגיעים סיפורים ורעיונות? איך סיפורי חיים שלנו ושל אחרים נשזרים בתוך עלילה דמיונית? ועוד.

המסר העיקרי של ההרצאה

ציפייה הוא אחד מרגשות האנוש המרתקים ביותר – פעולה אנושית בסיסית לא פחות מנשימה, שמכילה בתוכה אינספור סתירות – ממש כמו בני אדם.

 

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.

במשך שנים מיקה הייתה בעלת טור אישי ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות בו היא פירסמה, בין היתר, את טורי הוואטסאפ הפופולאריים שלה, הכוללים את הלהיט "גן פשוש". בנוסף היא מפרסמת בידיעות אחרונות גם טורי דעה וכתבות בנושאי חברה, מגדר ופוליטיקה, וכתבה גם את הטור ההומוריסטי "בחני את עצמך" במוסף "זמנים מודרניים".
בשנים 2012-2015 הייתה בעלת טור אישי ב"מוסף הארץ", שם פרסמה בין השאר למעלה מ120 סיפורים קצרים. באותן שנים שימשה גם עורכת ראשית ואחת הכותבות של המדור הסאטירי של עיתון הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", שעסק מידי שבוע בענייני היום הבוערים בעודו מקדם גם אג'נדה פמיניסטית והתגאה במערכת על טהרת המין הנשי (והמצחיק!).
לאחרונה ראה אור ספר הביכורים שלה, "ציפייה", בהוצאת כנרת זמורה ביתן, שזכה להצלחה רבה ולשבחים מעמוז עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קצרי, אשכול נבו ועוד.
לפני כן עסקה מיקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה שורה ארוכה של תכניות טלוויזיה מהשורה הראשונה ("ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי, ועוד).
במשך שנתיים הייתה מיקה אחראית על תכניות תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2. כמו כן הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס", שם הייתה אחראית לפיתוח ומכירה של פורמטים ישראליים שנמכרו לעשרות מדינות בעולם.
מיקה לימדה פיתוח תוכן בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל" וכתיבה ב"סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי.
כשחקנית מופיעה מיקה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בסדרה "איש חשוב מאוד" (שעונתה השנייה צפויה לעלות לאוויר באוקטובר 2018), בסדרה "להיות אתה" ועוד.
בוגרת מצטיינת של אוניברסיטת NYU שם למדה כתיבה ומשחק, ושל אוניברסיטת UCLA שם למדה קולנוע.

למידע נוסף על מיקה אלמוג

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

גלריית תמונות של מיקה אלמוג

גלריית וידאו של מיקה אלמוג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות