fbpx

מסע אל האמת

עמרי אסנהיים


ניהול ומנהיגות

הרצאות אונליין

מוטיבציה והשראה

תקשורת עיתונות וספרות

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

מאחורי הקלעים של עבודת הכתב החוקר ב"עובדה".

מראש השב"כ לשעבר יעקב פרי לשופטת בדימוס אתי כרייף, מפולארד עד סיירת מטכ"ל, מביבי נתניהו ועד אהוד ברק.

עמרי אסנהיים ישב בשני העשורים האחרונים מול האנשים המרתקים ביותר בישראל. הוא פיצח את פרשת האלמן הכפול שרצח את נשותיו, חשף את האמת מאחורי פרשת צאלים, גילה את סודות הוועדה לבחירת שופטים, חשף את פרשת האלוף רחבעם זאבי (גנדי), פיצח את הסודות של סיירת מטכ"ל, וסיפר את פרשת המרגל פולארד כפי שלא סופרה מעולם.
בכל אחד מהמפגשים האלה נדרש עמרי להחליט למי להאמין, וגם לפתח יחסי אמון, להתקרב, לדבר – ואז לספר את הסיפור שיטלטל את המדינה.

אז איך בונים אמון מול מי שיושב מולך (לא רק בטלוויזיה, גם בדייט ראשון)?
איך מגיעים אל רגעים של אמת (לא רק מול מרואיין, גם מול הילדים שלך)?
איך מספרים סיפור (לא רק בטלוויזיה, גם במצגת בעבודה)?
איך בוחרים למי להאמין (ובמילים אחרות – ממי הייתם קונים מכונית משומשת)?

בהרצאה כובשת, גלויית לב – מרגשת ומצחיקה, חושף אסנהיים את המסע שלו בדרך לאמת.

זאת לא הרצאה על עיתונות או טלוויזיה, זו הרצאה על החיים.

במהלך ההרצאה מקרין עמרי קטעים מכתבותיו ומסרטיו המדוברים ומספר על אחורי הקלעים של מפגשיו יוצאי הדופן עם הדמויות המרכזיות בפרשות.

משפט מנצח

לפעמים כדי לשמוע אמת, צריך פשוט לדעת לשתוק. פעם כשהייתי ילד אמרתי דבר שטות בארוחת הערב. אבא שלי אמר לי: "הייתה לך עכשיו הזדמנות מצוינת לשתוק ופספסת אותה. נסה לנצל אותה יותר בעתיד". הוא צדק.

המסר העיקרי של ההרצאה

השגת האמת עלולה להיות מעייפת ורצופת כישלונות. לפעמים צריך עין רגישה אחת כדי לזהות אותה, לפעמים אינטליגנציה רגשית ואהבת אדם, לפעמים זה מסע של שנים. אבל נסו בכל יום לחפש רגע אחד של אמת. לגלות אותה זה דבר מתוק מאין כמותו.

כמה מילים על המרצה

עמרי אסנהיים, יוצר ומפיק סדרות דוקומנטריות, הוא עיתונאי חוקר הנמנה זו השנה ה-16 על צוות הכתבים הבכיר של התכנית "עובדה".

אסנהיים הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות חוקרת (2009), וזוכה פרס פרימור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עבור תחקיר שהכין על הנעשה במכון לרפואה משפטית (2015) ועבור תחקיר על תעשיית הלוביזם בישראל (2011).

הוא זכה פעמיים בפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים על סרט הטלוויזיה הטוב של השנה. ב-2016 על סרטו "הסודות של גנדי", וב-2019 על סרטו "המרוץ אחרי הגלימה".
שני סרטים נוספים שלו, "צאלים" (מדליית זהב בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) ו"סלוקי" (מדליית ארד בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) זכו בהכרה בינלאומית.

ב-2012 יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: 'צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל' העוסק בפרשת אסון צאלים ב'. ב-2016 יצא ספרו השני 'לתפוס רוצח', שהפך גם הוא לרב מכר.
זכויותיו של הספר נרכשו על ידי התיאטרון הלאומי "הבימה" שהעלה את ההצגה זוכת השבחים "סיבת המוות אינה ידועה".

בנוסף, מגיש אסנהיים את תכנית הרדיו "קובן את אסנהיים" בצוותא עם רוני קובן בכאן רשת ב'.

בספטמבר 2020 הקים אסנהיים את חברת ההפקות "סטוריליין", שהוציאה לאור את "פולארד", סדרה בת ארבעה פרקים המספרת את סיפורו של המרגל ג'ונתן פולארד. הסדרה נמכרה לחו"ל. השנה (2023) יצאה לאור "סיירת מטכ"ל", סדרה בת ארבעה פרקים המספרת את קורותיה של יחידת העילית של צה"ל.

אסנהיים גדל במושב תל-עדשים, ושירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האויר (669). אחרי שחרורו מהצבא סיים תואר ראשון בכלכלה ובתקשורת באוניברסיטת תל-אביב, ובמקביל השלים לימודי תקשורת ועיתונאות בבית הספר "כותרת".
ב-1999 החל לכתוב תחקירים וכתבות דיוקן נרחבות במקומון "העיר" של רשת שוקן, בעיקר בתחום הביטחון והפלילים. ב-2004, עבר ל"מעריב", שם כתב תחקירים עבור מוסף "סופשבוע", ו"מוסף שבת".

באוקטובר 2006 עבר אסנהיים לשמש כתב בתכנית "עובדה".

למידע נוסף על עמרי אסנהיים

  הזמנת הרצאה

  * שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


  קראתי ויש אישור לתנאים  גלריית תמונות של עמרי אסנהיים

  גלריית וידאו של עמרי אסנהיים

  צילום: בני בכר, ינאי יחיאל