fbpx

מנהלים אל הלא נודע

עמרי אסנהיים

ניהול ומנהיגות

הרצאות אונליין

מוטיבציה והשראה

מדיני ובטחוני

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

ימי קורונה מוכיחים: ניהול נמדד באמת בתנאי לחץ, אי וודאות ומשבר. אלו ימים בהם נדרשים מנהלים בדרגות שונות להגיע לצמתים – ולקחת בהן את הפנייה הנכונה. לפעמים החלטה חכמה תביא לפלוס בשורת הרווח, לפעמים היא עניין של חיים ומוות. כך קורה היום במשבר הקורונה; כך קרה אז באחד המשברים הגדולים של צמרת המדינה ומערכת הביטחון.

בינואר 1992 הורה אהוד ברק ליחידת העילית סיירת מטכ"ל לפתוח בהכנות לחיסולו של שליט עיראק, סדאם חוסיין. זו הייתה הפעם הראשונה שמדינת ישראל התכוונה לחסל מנהיג של מדינת אויב. ההכנות למבצע החיסול הדמיוני הסתיימו בפרשה יצרית שטלטלה את המדינה וצמרת צה"ל למשך שנים.

מנקודת מבט ניהולית – "פרשת צאלים ב'" שזורה בצמתים מרתקים של קבלת החלטות דרמטיות. כל החלטה שמקבלים בה המנהלים בדרגים השונים – גורלית: מראש הממשלה, יצחק רבין, דרך הרמטכ"ל ברק, ועד אחרון הלוחמים שלוחץ על כפתור השיגור של הטיל הקטלני.

עמרי אסנהיים, כתב בכיר בתכנית "עובדה" ומחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" קרא אלפי מסמכים וראיין מאות אנשים, כולל כל השחקנים המרכזיים בפרשה.
בהרצאה מרתקת, השזורה בקטעים מסרט מיוחד ועטור פרסים שהכין, מנתח אסנהיים אחת לאחת את ההחלטות שחרצו גורלות, מקביל אותן להחלטות אותן נדרשים המנהיגים לקבל ממש בימים אלה במשבר הקורונה, ומתעכב על סוגיות חשובות של מנהיגות, ניהול משברים, ולקיחת אחריות.

משפט מנצח

לפעמים החלטה ניהולית נכונה היא פלוס גדול בשורת הרווח. לפעמים היא עניין של חיים ומוות.

המסר העיקרי של ההרצאה

בבואך לקבל החלטה ניהולית – צפה תמיד את הבלתי צפוי. בעת משבר – הנהג את אנשיך בדרך שבה תוכל להביט בעצמך במראה עשרים שנה אחרי.

כמה מילים על המרצה

עמרי אסנהיים הוא עיתונאי חוקר, במאי דוקומנטרי וסופר הנמנה זו השנה ה-14 על צוות הכתבים הבכיר של התכנית "עובדה". אסנהיים הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות חוקרת (2009), וזוכה פרס פרימור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עבור תחקיר שהכין על הנעשה במכון לרפואה משפטית (2015) ועבור תחקיר על תעשיית הלוביזם בישראל (2011). הוא זכה פעמיים בפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים על סרט הטלוויזיה הטוב של השנה. ב-2016 על סרטו "הסודות של גנדי", וב-2018 על סרט שחשף את אחורי הקלעים של הוועדה לבחירת שופטים. שני סרטים נוספים שלו, "צאלים" (מדליית זהב בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) ו"סלוקי" (מדליית ארד בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) זכו בהכרה בינלאומית. ב-2012 יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל העוסק בפרשת אסון צאלים ב'. ב-2016 יצא ספרו השני לתפוס רוצח, שהפך גם הוא לרב מכר. זכויותיו של הספר נקנו על ידי התאטרון הלאומי "הבימה" שהעלה השנה הצגה המבוססת עליו ("סיבת המוות אינה ידועה"). בנוסף, הגיש אסנהיים את תכנית הרדיו "ציפורי לילה" בגלי צה"ל. אסנהיים עשה את השנה האחרונה באוניברסיטת סטנפורד שם היה עמית בתוכנית העיתונות היוקרתית John S. Knight.

אסנהיים גדל במושב תל-עדשים, ושירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האוויר (669). הוא נשוי ואב לארבעה בנים.

 

למידע נוסף על עמרי אסנהיים

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים


גלריית תמונות של עמרי אסנהיים

גלריית וידאו של עמרי אסנהיים

שינוי גודל גופנים
ניגודיות