fbpx

מנהלים אל הלא נודע

עמרי אסנהיים


ניהול ומנהיגות

הרצאות אונליין

מוטיבציה והשראה

מדיני ובטחוני

60 דקות

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

המקרה של פרשת צאלים.

רגע האמת של מנהל נמדד בעתות משבר, אי וודאות, תנאי לחץ וכישלון. אלו המקומות בהם נדרש המנהל, לא משנה דרגתו, לקחת את הפנייה הנכונה בצומת.
החלטה חכמה תביא לפלוס בשורת הרווח, החלטה רעה עלולה במקרי קיצון להיות עניין של חיים ומוות.
כך בדיוק קרה באחד המשברים הגדולים של צמרת המדינה ומערכת הביטחון.

ב-1992 מורה הרמטכ"ל אהוד ברק ליחידת העילית סיירת מטכ"ל להכין מבצע לחיסולו של שליט עיראק, סדאם חוסיין.
זו הפעם הראשונה שמדינת ישראל מתכוננת לחסל מנהיג של מדינת אויב. ההכנות למבצע החיסול הדמיוני מסתיימות בתאונת אימונים שהופכת לפרשה יצרית שמטלטלת את צמרת צה"ל ואת המדינה כולה.

מנקודת מבט ניהולית, פרשת "צאלים ב'" שזורה בצמתים מרתקים של קבלת החלטות דרמטיות.
כל החלטה שמקבלים בה המנהלים בדרגים השונים גורלית: מראש הממשלה ושר הביטחון יצחק רבין, ועד אחרון החיילים שלוחץ על כפתור השיגור של הטיל הקטלני.

עמרי אסנהיים, כתב בכיר בתכנית "עובדה" ומחבר רב המכר "צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל" קרא אלפי מסמכים וראיין מאות אנשים, כולל כל השחקנים המרכזיים בפרשה.

בהרצאה מרתקת השזורה בקטעים מסרט מיוחד ועטור פרסים שהכין, מנתח אסנהיים אחת לאחת את ההחלטות שחרצו גורלות, מקביל אותן להחלטות אותם נדרשים המנהיגים לקבל ממש בימים אלה, ומתעכב על סוגיות חשובות של מנהיגות, הובלת והנעת אנשים, ניהול משברים, ולקיחת אחריות.

משפט מנצח

לפעמים החלטה ניהולית נכונה היא פלוס גדול בשורת הרווח. לפעמים היא עניין של חיים ומוות.

המסר העיקרי של ההרצאה

בבואך לקבל החלטה ניהולית – צפה תמיד את הבלתי צפוי. בעת משבר – הנהג את אנשיך בדרך שבה תוכל להביט בעצמך במראה עשרים שנה אחרי.

כמה מילים על המרצה

עמרי אסנהיים, יוצר ומפיק סדרות דוקומנטריות, הוא עיתונאי חוקר הנמנה זו השנה ה-16 על צוות הכתבים הבכיר של התכנית "עובדה".

אסנהיים הוא חתן פרס סוקולוב לעיתונות חוקרת (2009), וזוכה פרס פרימור של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו עבור תחקיר שהכין על הנעשה במכון לרפואה משפטית (2015) ועבור תחקיר על תעשיית הלוביזם בישראל (2011).

הוא זכה פעמיים בפרס פורום היוצרים הדוקומנטריים על סרט הטלוויזיה הטוב של השנה. ב-2016 על סרטו "הסודות של גנדי", וב-2019 על סרטו "המרוץ אחרי הגלימה".
שני סרטים נוספים שלו, "צאלים" (מדליית זהב בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) ו"סלוקי" (מדליית ארד בפסטיבל הסרטים בניו-יורק) זכו בהכרה בינלאומית.

ב-2012 יצא לאור ספרו הראשון, שהפך לרב-מכר: 'צאלים – הטראומה של סיירת מטכ"ל' העוסק בפרשת אסון צאלים ב'. ב-2016 יצא ספרו השני 'לתפוס רוצח', שהפך גם הוא לרב מכר.
זכויותיו של הספר נרכשו על ידי התיאטרון הלאומי "הבימה" שהעלה את ההצגה זוכת השבחים "סיבת המוות אינה ידועה".

בנוסף, מגיש אסנהיים את תכנית הרדיו "קובן את אסנהיים" בצוותא עם רוני קובן בכאן רשת ב'.

בספטמבר 2020 הקים אסנהיים את חברת ההפקות "סטוריליין", שהוציאה לאור את "פולארד", סדרה בת ארבעה פרקים המספרת את סיפורו של המרגל ג'ונתן פולארד. הסדרה נמכרה לחו"ל. השנה (2023) יצאה לאור "סיירת מטכ"ל", סדרה בת ארבעה פרקים המספרת את קורותיה של יחידת העילית של צה"ל.

אסנהיים גדל במושב תל-עדשים, ושירת כלוחם ביחידת החילוץ של חיל האויר (669). אחרי שחרורו מהצבא סיים תואר ראשון בכלכלה ובתקשורת באוניברסיטת תל-אביב, ובמקביל השלים לימודי תקשורת ועיתונאות בבית הספר "כותרת".
ב-1999 החל לכתוב תחקירים וכתבות דיוקן נרחבות במקומון "העיר" של רשת שוקן, בעיקר בתחום הביטחון והפלילים. ב-2004, עבר ל"מעריב", שם כתב תחקירים עבור מוסף "סופשבוע", ו"מוסף שבת".

באוקטובר 2006 עבר אסנהיים לשמש כתב בתכנית "עובדה".

למידע נוסף על עמרי אסנהיים

  הזמנת הרצאה

  * שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


  קראתי ויש אישור לתנאים  גלריית תמונות של עמרי אסנהיים

  גלריית וידאו של עמרי אסנהיים

  צילום: בני בכר, ינאי יחיאל