fbpx

לעבוד לצד רובוטים: אתגרי חינוך והשכלה

נירית כהן


ניהול ומנהיגות

הרצאות אונליין

מוטיבציה והשראה

חדשנות ובינה מלאכותית

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

בשנת 2025 יסתכלו על עולם העבודה של היום כמו שאנחנו מסתכלים על עולם העבודה של 1800. העבודה מתפרקת לגורמים שהרכיבו אותה במאות האחרונות. היא כבר לא מקום שהולכים אליו אלא משהו שאנחנו עושים.

בהרצאה על עולם העבודה העתידי נתבונן לעומק בשינויים העוברים על עולמינו ונרחיב את המבט על ההשלכות לעבודה וקריירה ומתוכן על אתגרי החינוך וההשכלה ונשאל מה אפשר וצריך לעשות כבר היום?

בהרצאה נבחן איך השתנה מסלול הקריירה וכיצד לתכנן ולנהל קריירה בעולם המתפתח בקצב מואץ. נבדוק מהו בעולם החדש עובד, מנהל, ארגון ומהן השאלות העולות מתוך הטענה שהרובוטים ייקחו לנו את העבודה. נתבונן מה קרה לעבודה, על התפתחות ענן העבודה האנושי, האתגר שבבחירת מקצוע ואיך זה משליך על הסדרי עבודה וצורות העסקה. איך משפיעים עלינו הרובוטים והאוטומציה, האם נוחלף על ידם או נעבוד לצידם? אילו יכולות יתנו לנו יתרון על הטכנולוגיה ומה חשוב לדעת ולפתח על מנת לקיים בטחון תעסוקתי ולהישאר רלוונטיים לאורך שנות הקריירה ארוכות. נסקור גם את ההשלכה על ארגונים, מנהלים ואפילו המבנה הפיזי של מקום העבודה. ובתוך כל אלה נבדוק את ההשלכות על מערכות החינוך וההכשרה.

זהו מסע מרתק ומעורר מחשבה על השינויים העוברים על כל המרכיבים של עולם העבודה תוך התמקדות בהשלכות על למידה, יכולות ועתיד החינוך וההשכלה.

כי הילדים בידיים שלנו, מי נרצה לעזור להם להיות?

 

המסר העיקרי של ההרצאה

ההרצאה מאפשרת לאנשי חינוך להתבונן בשינויים העוברים על עולמינו ולהרחיב את המבט על ההשלכות לעבודה וכיצד ניתן להכין את הדור הבא לעולם העבודה העתידי. מה חשוב ללמוד, איזה כישורים יהיו נדרשים וחשוב לפתח ומה חשוב שידעו.

חשיבה אסטרטגית ארוכת טווח תעורר השראה לדור הצעיר לחשיבה על העתיד

כמה מילים על המרצה

נירית מובילה שיח חדשני על עולם העבודה העתידי והאסטרטגיות הדרושות לאנשים וקריירות, למנהלים וארגונים וגם בממד הלאומי של כלכלה, חברה וחינוך. 

לנירית מעל 25 שנות ניסיון בכספים, משאבי אנוש, מיזוגים ורכישות, בישראל, אירופה, ארה"ב ובאחריות גלובלית. נירית כיהנה במשך עשור כסמנכ"ל משאבי אנוש של אינטל ישראל וניהלה שנים ארוכות מגוון תפקידים גלובליים במשאבי אנוש העולמי של אינטל בתחומי יעוץ אסטרטגי, שכר ותגמולים, מערכות מידע גלובליות וכן מספר רב של עסקאות גדולות בתחום המיזוגים ורכישות. במהלך כל שנות עבודתה נירית עוזרת למנהלים וארגונים לדחוף את גבולות המקובל והאפשרי על פני כל מעגל החיים של אנשים בארגון. בעשור האחרון, בנוסף לתפקידיה השונים כדירקטור משאבי אנוש באינטל העולמית, נירית יזמה והובילה מספר כנסים בינלאומיים ומקומיים בנושא עולם העבודה העתידי ופרסמה בנושא זה מאמר משותף עם פרופ' דוד פסיג על שימוש בשיח המונים ככלי בארגון וכן נייר עמדה רשמי של אינטל על עתיד עולם עבודת הידע.

 נירית היא כיום מרצה ויועצת מבוקשת בקרב כל המגזרים במשק. בהרצאות, ליווי אישי, סדנאות קריירה ומנהלים, יעוץ ופיתוח תכניות אסטרטגיות להנהלות בכירות, נירית עוזרת לאנשים, מנהלים וארגונים וגם מוסדות כלכלה, חברה וחינוך להבין את השלכות השינויים ולפתח אסטרטגיות לעולם החדש.

הרצאותיה של נירית מאירות את השינויים העוברים על עולמינו ומרחיבות את המבט על ההשלכות של שינויים אלה על עולם העבודה. השלכות אלה נוגעות לאנשים וקריירות; על ארגונים, מנהלים ותרבות וגם על מערכות ציבוריות העוסקות בחינוך, השכלה, מדיניות ויחסי עבודה. בכל המרחב הזה, מפגש עם נירית מכין את הקרקע לשיח אחר על העולם בו אנחנו חיים ועובדים.

הבלוג הפופולרי שלה בנושא עולם העבודה העתידי מופיע כבר שנים כטור קבוע כל יום רביעי גם בעמודי החדשות של העיתון גלובס ומנתח את המגמות והשפעתן על האסטרטגיות הנדרשות לארגונים, מנהלים וקריירות.

למידע נוסף על נירית כהן

    הזמנת הרצאה

    * שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


    קראתי ויש אישור לתנאים    גלריית תמונות של נירית כהן

    גלריית וידאו של נירית כהן