הרצאה חדשה - העולם שאחרי דאע"ש - מבט מבפנים

איתי אנגל

מוטיבציה והשראה

תקשורת עיתונות וספרות

מדיני ובטחוני

75 דקות

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

תיעוד בלעדי של איתי אנגל מעירק, סוריה ולבנון, על העולם שאחרי דאע"ש.

עם ג'יהדיסטים של דאע"ש שמחכים לשעת כושר לתקוף שוב ועם לוחמים שיעים הפועלים בחסות איראן.
מפות דינמיות ימחישו כיצד איראן שולחת זרועות עד הגבול שלנו, איך היא מפעילה את החיזבאללה ואיך זה ישפיע על המלחמה הבאה שלנו. כמו כן נראה כיצד מנסה איראן לערער את המשטר בסעודיה ולחולל מהפכה שיעית היסטורית במזרח התיכון.
בהרצאה נבין למה רוסיה של פוטין כל כך משקיעה בלשמור על אסד בשלטון בסוריה ונראה איך מתפרקת מפת המזה"ת שהכרנו אל מול כוחות חדשים שעולים בשכונה שלנו.

איתי שהה במוסול עם כוחות עירקים שיעים שנתמכים על ידי איראן והחיזבאללה, תיעד בראיונות בלעדיים את לוחמי דאע"ש וג'יהדיסטים של הג'יהאד האיסלמי, וליווה את הכורדים שהכריזו כעת על כוונתם להקים מדינה עצמאית ובכך לקרוע לגזרים את מדינות עירק וסוריה כפי שהכרנו אותן. איתי ביקר 6 פעמים בעירק ו 3 פעמים בסוריה מימי סדאם חוסיין עד ימים אלה, הוא העיתונאי הישראלי היחיד שדיווח מתוך החזית מול דאע"ש בסוריה ועירק ותיעד מקרוב את כל הכוחות אשר משנים כעת את המזרח התיכון.

 

 

 

משפט מנצח

ניתוח ופרשנות מרחוק אינם מספיקים,

כדי להבין מה קורה בשכונה שלנו, מזה"ת, צריך להיות בשטח היכן שקורים הדברים.

המסר העיקרי של ההרצאה

ההרצאה מספקת מבט נדיר מהשטח על איך המזה"ת שהכרנו מתפרק אל מול הכוחות החדשים שעולים בשכונה שלנו

כמה מילים על המרצה

איתי אנגל הינו מבכירי העיתונאים בארץ, כתב התוכנית "עובדה" בערוץ 12 והעיתונאי הישראלי היחיד שדיווח מתוך החזית מול דאע"ש בסוריה ובעירק. עיקר עבודתו ב – 20 השנים אחרונות הוא כיסוי אזורי סכסוך בעולם.

איתי ערך את מגזין חדשות החוץ בגלי צה"ל, עליו זכה ב"פרס מפקד גלי צה"ל". לאחר מס' שנים עבר לסיקור חדשות החוץ של ערוץ 2 ולאחר מכן היה העורך של חדשות החוץ.

בסקירותיו התמקד אנגל בנושאים רבים הקשורים לסכסוכים בינלאומיים וזכה לצל"ש מועדת פרס סוקולוב על עבודתו המתמשכת והראויה בדיווח מבוסניה והרצגובינה והיה לעיתונאי הצעיר ביותר המקבל אותו.

איתי זכה גם בפרס סוקולוב לשנת 2017. בין היתר כתבו חברי הוועדה: "הפרס על הצטיינות בעבודה עיתונאית והטבעת חותם על התקשורת האלקטרונית מוענק לאיתי אנגל על ההנגשה לצופה הישראלי של אזורי לחימה וסכסוכים בוערים ומרוחקים תוך מידה לא מבוטלת של סיכון אישי. בכשלושים שנות עבודה היטיב איתי אנגל להבליט את הפן האנושי של מלחמות, קורבנות וסבל".

בשנת 2001 לאחר האירוע במגדלי התאומים בני יורק יצא אנגל לתעד את המלחמה באפגניסטן.

במבצע חומת מגן הוא דיווח מרמאללה, ג'נין ושכם. באירועים אותם סיקר, כיסה את האירוע הן מצדו הישראלי והן מצדו הפלסטיני. בשנת 2006 יצא איתי לפעולה לילית בלבנון יחד עם גדוד 931 של הנח"ל באמצעה של מלחמת לבנון השנייה.

בשנת 2004 שהה איתי בחבל באינדונזיה, באזור שנפגע הכי קשה בזמן הצונאמי וחזר אליו ב – 2005 כדי לתעד את האנדרלמוסיה שהתפשטה במדינה. המהפכות בעולם הערבי מרתקות אותו ועל סרטו על המהפכה במצרים זכה בפרס "פורום היוצרים הדוקומנטריים". אחד הסיפורים המוכרים ביותר שהביא הוא סיפור מלחמתם של הכורדים בארגון דאע"ש והוא מרבה להרצות עליו..

למידע נוסף על איתי אנגל

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

הרצאות / סדנאות נוספות של איתי אנגל

גלריית תמונות של איתי אנגל

גלריית וידאו של איתי אנגל

צילום: זיו קורן

שינוי גודל גופנים
ניגודיות