החיים זה הכל

אסנת שיר-וישינסקי

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

תרבות

90

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

ההרצאה מחולקת לשני חלקים מרכזיים, החלק הראשון קליל והומוריסטי והשני עוסק בצמיחה והתעצמות מתוך משבר. בהרצאתה המשעשעת, המרגשת והמעצימה, מספרת אסנת על המסלול אותו עברה בדרך להגשמת חלומה לעמוד על במה מקצועית ועל הערב ששינה את חייה ואשר בעקבותיו הפכה לדמות מוכרת וידועה בכל בית בישראל.

אסנת משתפת את הקהל בשבר הגדול בחייה- אבדן בנה ליאור בשנת 2004 במהלך פעילות מבצעית בציר פילדלפי, אירוע שגדע באחת גם את הקריירה שלה. על הדרך שאותה עשתה מהרגע שבו בחרה, למרות הכל, להציב את החיים צעד אחד לפני המוות ולהעניק את מלא הכוח והאופטימיות שבה לשתי בנותיה דנה ולירון.

באומץ לב ובכנות אסנת חושפת את הדרך האישית, הפנימית והכל כך מורכבת שהביאה אותה לידי החלטה לבחור לחיות חיים מלאי משמעות כשהבמה היא חלק בלתי נפרד מהם.

משפט מנצח

אמנם זה לא משפט שלי אבל הוא משקף המון מהדרך בה אני צועדת – "אין שלם מלב שבור" (רבי מנחם מנדל מקוצק)

המסר העיקרי של ההרצאה

כל הידע על עצמנו נמצא בתוכנו ועם עבודה פנימית, משמעת עצמית, מטרה ברורה ואמונה חזקה בערכנו, אנחנו יכולים לברוא לעצמנו הווה יציב וטוב ורגעים רבים של אושר והצלחות.

הרגע הכי חשוב הוא הרגע הזה. יש לנו יכולות גדולות מכפי שאנו יכולים לדמיין.

כמה מילים על המרצה

אסנת שיר וישינסקי היא זמרת, שחקנית וקומיקאית ישראלית אשר לאורך השנים השתתפה באינספור מופעים, הפקות תיאטרון, תכניות טלויזיה ורדיו.

בין מופעיה, מופע בידור מוזיקלי שכתבה, "מבט מקרוב", לצד זמרים ונגנים, הצגת הבידור "זוג משמים", לצד מוטי גלעדי, שהוצגה כ–600 פעמים בארץ ובעולם, מופע "שירה וחיקוי בציבור", מופע "בנשימה אחת" עם שלמה בר – הברירה הטבעית ועוד.

אסנת מעבירה הרצאות ברחבי הארץ בנושא התמודדות ויצירת מציאות.

מאז מותו של בנה ליאור, אסנת נמצאת בתהליך של קבלה, צמיחה והתעצמות. אסנת בוחרת שלא לוותר לעצמה ונמצאת במסלול אינסופי של לימוד, שיפור עצמי ודיוק. אסנת מאמינה שכל אתגר הניצב בפנינו "הגיע אלינו" על מנת שנבחר בדרך התמודדות שתצמיח, תעצים אותנו ותשמש כטריגר לפעולה. אסנת מוצאת כי היעוד שלה בחיים הוא לעודד "ראייה נוספת"- פנימית של הזולת, על מנת שכל פרט יימצא את הדרך הייחודית לו, להטיב עם עצמו ועם הסובבים אותו וזאת באמצעות יכולותיה: עמידה על במה בכל פורמט אפשרי, כתיבה, אימון אישי וקבוצתי.

"הרבה מאוד שנים הרגשתי שהחיים שאני חיה הם לא החיים שאני רוצה לחיות. הרבה שנים פחדתי לעשות בהם שינוי, כי פחדתי בעיקר מ"מה יגידו". כן, כן, פחדתי. הרבה שנים הסתובבתי עם תחושה מכווצת שאני לא מספיק טובה, שאני לא שווה מספיק.

בתוך חוויית הכאב הגדולה של חיי והערבול המטלטל של כל התאים בגוף, נחשפתי לראשונה לרגשות שאף פעם לא הרגשתי, לעוצמות שלא חוויתי מעולם וליכולת שלי לבחור ביום-יום שלי, ולקחת אחריות על חיי וחיי הסובבים אותי לא האמנתי שאחזור להופיע ולהצחיק, כמו שלא האמנתי, שנים אחרי, שאהיה מסוגלת להוביל את חיי קדימה בנחישות ובשמחה. אני יכולה היום להעיד על עצמי שאני סוף סוף אני. הכי מדויקת לעצמי שיש, הכי נקייה ממסכות, הכי פתוחה לעולם והכי משוחררת.

ההרצאה עטופה בחיוך, שכולו אופטימיות, מתובל בהומור ומחבק ובו אספר לכם איך אפשר לחוות כל יום רגעי אושר, איך אפשר להרגיש ברת מזל יום יום ושעה שעה. איך אפשר להודות על הטוב ועל הרע.
מבטיחה להצחיק אתכם, לשיר לכם ולרגש אתכם ואולי גם לעורר בכם מחשבה, הרהור או תובנה חדשה לגבי החיים. 
בזמן שנהיה ביחד, נצא יחד למסע קטן בחיים שלי – בחיים שלנו. במסע הזה כולנו שותפים, כדי ליצור לעצמנו את הטוב המקסימלי ואותו לחלוק עם העולם."

אסנת מונה חמש תחנות בחייה: הגשמה, התרסקות, התבוננות, התחברות והתעוררות, מתעכבת על התובנות שנבטו בה כבר ב"שבעה" ואשר היוו את הבסיס לדרך בה בחרה להתמודד עם המהפך האישי והמקצועי בחייה, ועל הבחירה עבורה ועבור הסובבים אותה, בחיים טובים, שמחים ומספקים. אסנת מאמינה כי יש להביט למציאות בעיניים, ומתוך ההבנה כי יש דברים שאין ביכולתנו לשנות, יש לשנות את דרך המחשבה ואת הבחירות שלנו.

למידע נוסף על אסנת שיר-וישינסקי

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים


תגובות והמלצות

מאיה בורובסקי מנהלת רווחה פלסאון בע"מ

אסנת היקרה, רציתי לומר לך תודה ענקית על ההרצאה אתמול. הגמלאים שלנו כל כך..." להמלצה המלאה

דליה ביאר ומירב פרנציס עו"סיות תחום שוויון מגדרי המחלקה לעבודה סוציאלית

ברצוננו להודות לך על המפגש המרגש "החיים זה הכול" שבו הופעת בפני כלל עובדי..." להמלצה המלאה

אורטל הרצוג מנהלת תחום הדרכה הממונה על שוויון מגדרי ויועצת המנכ"ל לקידום נשים

...בהרצאה אסנת מספרת את סיפור חייה, הכולל הגשמת חלומות, משבר אישי בשל אבדן בנה..." להמלצה המלאה

גלריית תמונות של אסנת שיר-וישינסקי

שינוי גודל גופנים
ניגודיות