האשה היחידה בחדר

מיקה אלמוג

שיווק מכירות והצגה עצמית

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

תקשורת עיתונות וספרות

תרבות

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

ברור לכולנו שגברים ונשים שונים אלה מאלה.

כבוגרת של חדרי כותבים רבים שבהם לעיתים קרובות הייתה האשה היחידה בחדר, מחד, וכעורכת ראשית ואחת הכותבות של המדור הסאטירי "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד" שהמערכת שלו נבנתה על טהרת המין הנשי (והמצחיק!) מאידך – מציעה מיקה תובנות על גברים ונשים, על הומור ומגדר, על התרבות הפופולארית בישראל וכיצד היא משקפת את ערכי החברה ביחס למגדר, ומסבירה מדוע הסוגיה הזו רחוקה מלהיות "נושא נשי".

 

 

משפט מנצח

נשים הן חמישים אחוז מהאנושות. הן חייבות להשמיע את קולן כי רק ביחד נוכל לבנות חברה חשקה ומיטיבה לכולםן.

המסר העיקרי של ההרצאה

תובנות לגבי תפיסות רווחות של נשיות וגבריות (שמאותגרות מחדש בעידן ה MeToo ולכן במובנים רבים, מרתקות מאי פעם) וגם הצעות להתמודדות עם מכשולים ואתגרים שמציבות סביבות עבודה שבהן את מוצאת עצמך במיעוט

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.

במשך שנים מיקה הייתה בעלת טור אישי ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות בו היא פירסמה, בין היתר, את טורי הוואטסאפ הפופולאריים שלה, הכוללים את הלהיט "גן פשוש". בנוסף היא מפרסמת בידיעות אחרונות גם טורי דעה וכתבות בנושאי חברה, מגדר ופוליטיקה, וכתבה גם את הטור ההומוריסטי "בחני את עצמך" במוסף "זמנים מודרניים".
בשנים 2012-2015 הייתה בעלת טור אישי ב"מוסף הארץ", שם פרסמה בין השאר למעלה מ120 סיפורים קצרים. באותן שנים שימשה גם עורכת ראשית ואחת הכותבות של המדור הסאטירי של עיתון הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", שעסק מידי שבוע בענייני היום הבוערים בעודו מקדם גם אג'נדה פמיניסטית והתגאה במערכת על טהרת המין הנשי (והמצחיק!).
לאחרונה ראה אור ספר הביכורים שלה, "ציפייה", בהוצאת כנרת זמורה ביתן, שזכה להצלחה רבה ולשבחים מעמוז עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קצרי, אשכול נבו ועוד.
לפני כן עסקה מיקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה שורה ארוכה של תכניות טלוויזיה מהשורה הראשונה ("ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי, ועוד).
במשך שנתיים הייתה מיקה אחראית על תכניות תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2. כמו כן הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס", שם הייתה אחראית לפיתוח ומכירה של פורמטים ישראליים שנמכרו לעשרות מדינות בעולם.
מיקה לימדה פיתוח תוכן בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל" וכתיבה ב"סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי.
כשחקנית מופיעה מיקה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בסדרה "איש חשוב מאוד" (שעונתה השנייה צפויה לעלות לאוויר באוקטובר 2018), בסדרה "להיות אתה" ועוד.
בוגרת מצטיינת של אוניברסיטת NYU שם למדה כתיבה ומשחק, ושל אוניברסיטת UCLA שם למדה קולנוע.

למידע נוסף על מיקה אלמוג

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

גלריית תמונות של מיקה אלמוג

גלריית וידאו של מיקה אלמוג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות