fbpx

האשה היחידה בחדר

מיקה אלמוג


הרצאות אונליין

מוטיבציה והשראה

הרצאות ליום האישה

תקשורת עיתונות וספרות

שיווק מכירות והצגה עצמית

תרבות

שעה

אנגלית, עברית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

 • האם יש הומור "נשי"?
 • מה הקשר בין צחוק לכוח, ומהם האתגרים שניצבים בפני נשים בשני התחומים גם יחד?
 • למה לא כדאי לפחד להיות "ביץ'"?
 • איך ניתן להשתמש בהתנגדות, ולשאוב ממנה העצמה?
 • מה בעצם קורה כשאת האשה היחידה בחדר?
 • ומה הדבר הכי חשוב שהאישה היחידה בחדר צריכה לעשות?

כבוגרת של חדרי כותבים רבים שבהם הייתה האישה היחידה בחדר (למשל חדר הכותבים של "ארץ נהדרת"), כעורכת ראשית של המדור הסאטירי-פמיניסטי של מוסף הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", וכמי שעוסקת כבר 15 שנה בהומור מחד ובסוגיות חברתיות מאידך, מציעה מיקה תובנות על הומור ומגדר, על גברים ונשים, על מערכות היחסים בין המגדרים בחיים בכלל ובמקום העבודה בפרט.

״האישה היחידה בחדר״ מלאה דוגמאות בלתי נשכחות, חלקן מצחיקות עד דמעות, חלקן שוברות מיתוסים, כולן מרתקות. הרצאה מעשירה, מעוררת מחשבה ומצחיקה – ומיועדת לגברים ונשים כאחת. כי נושאים ״נשיים״ נוגעים לא רק לנשים – גם על זה נדבר 🙂

 

משפט מנצח

נשים הן חמישים אחוז מהאנושות. הן חייבות להשמיע את קולן כי רק ביחד נוכל לבנות חברה חזקה ומיטיבה לכולםן.

המסר העיקרי של ההרצאה

תובנות לגבי תפיסות רווחות של נשיות וגבריות (שמאותגרות מחדש בעידן ה MeToo ולכן במובנים רבים, מרתקות מאי פעם) וגם הצעות להתמודדות עם מכשולים ואתגרים שמציבות סביבות עבודה שבהן את מוצאת עצמך במיעוט.

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.

בעלת טור אישי במשך שמונה שנים, ב"מוסף הארץ" וב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות. עסקה בנושאים אישיים, פוליטיים וחברתיים, וכתבה גם את טורי הוואטסאפ הפופולאריים, וביניהם הלהיט "גן פשוש." ערכה את המדור הסאטירי-פמיניסטי של עיתון הארץ, "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", פרסמה למעלה מ-120 סיפורים קצרים, וכן את ספר הביכורים שלה, "ציפייה", שזכה לשבחים מא.ב. יהושוע, דוד גרוסמן, יהודית קציר, עמוס עוז ואשכול נבו.

לפני כן עסקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה בין היתר את "ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי ועוד. הייתה אחראית תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2, הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס".

כשחקנית הופיעה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בשתי העונות של הסדרה עטורת השבחים "איש חשוב מאוד", בסדרות "להיות אתה", "חברות" ועוד.

מלמדת פיתוח תוכן, כתיבה, ותקשורת עם קהל, בין השאר בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל", "סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי, והקורס המצליח "יוצאים לאור".

הרצתה בין השאר במיקרוסופט, בנק ישראל, צים, בנק לאומי, מכללת רופין, האוניברסיטה העברית, כנס J Street בוושינגטון, בית אריאלה, ספריות ברחבי הארץ, חברות הייטק רבות ואירועים פרטיים.

בוגרת מצטיינת של NYU, שם למדה כתיבה ומשחק ו- UCLA, שם למדה קולנוע.

למידע נוסף על מיקה אלמוג

  הזמנת הרצאה

  * שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


  קראתי ויש אישור לתנאים  גלריית תמונות של מיקה אלמוג

  גלריית וידאו של מיקה אלמוג