האשה היחידה בחדר

מיקה אלמוג

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

תקשורת עיתונות וספרות

שיווק מכירות והצגה עצמית

תרבות

שעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

ברור לכולנו שגברים ונשים שונים אלה מאלה.

כבוגרת של חדרי כותבים רבים שבהם לעיתים קרובות הייתה האשה היחידה בחדר, מחד, וכעורכת ראשית ואחת הכותבות של המדור הסאטירי "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד" שהמערכת שלו נבנתה על טהרת המין הנשי (והמצחיק!) מאידך – מציעה מיקה תובנות על גברים ונשים, על הומור ומגדר, על התרבות הפופולארית בישראל וכיצד היא משקפת את ערכי החברה ביחס למגדר, ומסבירה מדוע הסוגיה הזו רחוקה מלהיות "נושא נשי".

 

 

משפט מנצח

נשים הן חמישים אחוז מהאנושות. הן חייבות להשמיע את קולן כי רק ביחד נוכל לבנות חברה חשקה ומיטיבה לכולםן.

המסר העיקרי של ההרצאה

תובנות לגבי תפיסות רווחות של נשיות וגבריות (שמאותגרות מחדש בעידן ה MeToo ולכן במובנים רבים, מרתקות מאי פעם) וגם הצעות להתמודדות עם מכשולים ואתגרים שמציבות סביבות עבודה שבהן את מוצאת עצמך במיעוט

כמה מילים על המרצה

מיקה אלמוג היא עיתונאית, סופרת, עורכת תוכן ושחקנית.
בעלת טור אישי במשך שמונה שנים, בתחילה ב"מוסף הארץ" ואז ב"שבעה ימים" של ידיעות אחרונות. טוריה כוללים נושאים אישיים, פוליטיים וחברתיים, וגם את טורי הוואטסאפ הפופולאריים, וביניהם הלהיט "גן פשוש."
בנוסף ערכה מיקה את המדור הסאטירי-פמיניסטי של עיתון הארץ "באנה באנה – נשים מתפרעות על עמוד", פרסמה ב"הארץ" למעלה מ120 סיפורים קצרים, ולפני שנתיים ראה אור ספר הביכורים שלה, "ציפייה", שזכה להצלחה רבה ולשבחים מעמוס עוז, דוד גרוסמן, א.ב. יהושוע, יהודית קציר, אשכול נבו ועוד.

לפני כן עסקה מיקה במשך כעשור בעשייה טלוויזיונית וערכה בין היתר את "ארץ נהדרת", "משחק מכור", "קצרים", "לצחוק או למות" עם גורי אלפי, ועוד. כמו כן הייתה אחראית על תוכן מתוסרט במחלקת הפיתוח של "רשת" בערוץ 2, הקימה וניהלה את מחלקת התוכן של "ארמוזה פורמטס", והייתה אחראית לפיתוח של פורמטים ישראליים שנמכרו לעשרות מדינות בעולם.
כשחקנית הופיעה בתפקיד הסוכנת של יהודה לוי בשתי העונות של הסדרה עטורת השבחים "איש חשוב מאוד", בסדרה "להיות אתה" ועוד.
מיקה לימדה פיתוח תוכן בבית הספר לקולנוע "סם שפיגל", כתיבה ב"סדנאות הבית" של אשכול נבו ואורית גידלי, ומלמדת בניית הרצאות ותקשורת עם קהל בקורס "יוצאים לאור".
מיקה היא בוגרת מצטיינת של אוניברסיטת NYU שם למדה כתיבה ומשחק, ושל אוניברסיטת UCLA שם למדה קולנוע.

למידע נוסף על מיקה אלמוג

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים


גלריית תמונות של מיקה אלמוג

גלריית וידאו של מיקה אלמוג

שינוי גודל גופנים
ניגודיות