דברים שלמדתי על שוויון - ממאדים

מיכל זיסו

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

כלכלה וחדשנות

כשעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

בהרצאה זו תחשפו לנקודת מבט חדשה על הסביבה שלכם, והצצה לאופן בו אדריכלית חלל מסתכלת על העולם שלנו. אדר׳ מיכל זיסו מתארת את השפעות הסביבה הבנויה על ההתנהגות שלנו ועל הדרך בה אנו חושבים ומרגישים. היא מעלה את השאלה הקריטית – למה אנחנו חיים את חיינו בלי להטיל ספק בסביבה שלנו ובלי לשאול האם היא יכולה להיות טובה יותר? אנו מקבלים את הסביבה שלנו כמובנת מאליה כאשר היא תוכננה לעיתים בזמנים של מערך חברתי שונה מזה בו אנו חיים כיום. אז אם היינו מבקשים יותר טוב לעיר שלנו, לבית או לסביבת העבודה – איך זה היה נראה ובמה זה תלוי? 

תחרות אדריכלות בינלאומית שמטרתה לתכנן התיישבות על מאדים, הובילה את מיכל לדרך חדשה – להפוך לאדריכלית חלל! התחרות גם עזרה לה להבין כי ברגע שאנו מצליחים להשתחרר מצורת חשיבה סובייקטיבית ולחשוב באופן שאינו נשען על בסיס שתוכנן על ידי קבוצת אנשים אשר אינה משקפת את המגוון האנושי של האוכלוסייה, אנחנו מסוגלים להשתמש במאדים כדף חלק ממנו ניתן להתחיל להתנסות בחשיבה שמונעת משוויון. חשיבה מסוג זה היא המפתח להתאמת הסביבה שלנו – הבית, הרחוב, חלל העבודה והעיר לצרכים המגוונים והמאוד ספציפיים הקיימים באוכלוסייה מגוונת.

הפליה על ידי עיצוב (Discrimination by Design) היא שכיחה ועל כל אדם או חברה בה מעצבים, בין אם בניין, חלל, מוצר או אפליקציה, עליהם להיות מודעים ולעבוד כך שהעיצוב מונע מערכים של שוויון.

 

המסר העיקרי של ההרצאה

Imagine how different out built environment will look if diversity would work for diversity

כמה מילים על המרצה

מיכל זיסו, מייסדת של ZISO, משרד אדריכלות אשר משלב חדשנות ושוויון מגדרי וכן של Mars is More, פלטפורמה העתידה להנגיש את עולם החלל ולנתח צרכים מרחביים של אוכלוסיות מגוונות תוך עידוד שיתוף רעיונות. 

מיכל היא אדריכלית ורעיונאית בעלת חזון עם ניסיון מקצועי של קרוב לעשור בישראל ובניו יורק, המתמחה בתכנון מגדלים ופרוייקטי התחדשות עירונית. כאקטיביסטית ומקדמת שוויון וכמטיילת נלהבת, מיכל שואבת השראה מתרבויות, מגוון אנושי והדרכים בהן אנשים משתמשים בחלל על כדור הארץ ומעבר לו. היא שואפת ליצירת סביבה בנויה המתאימה למגוון משתמשיה ומאפשרת פונקציונליות ואיכות חיים, יצירת שינוי חיובי באופן בו נשים חווות את הסביבה וכן לאתגר את הסטטוס קוו של תפקידים מבוססי מגדר בחברה. 

מיכל היא דוברת TEDx ומרצה בפורומים שונים ובאוניברסיטאות, בין היתר ב-Jolt בית הספר של העולם החדש בתחומי החדשנות והחשיבה היצירתית, וכן תכנון ואדריכלות המונעים משוויון.  

מלבד העבודה השוטפת במשרד האדריכלות ובמיזם החברתי, בימים אלה מיכל עובדת עם הטכניון לקידום שוויון מגדרי בתכנית מתאר לישראל לעוד 30 שנה – ישראל 100 וכן פועלת באופן יומיומי להעלאת המודעות לנושא השוויון המגדרי ולתרומה בדרכים שונות דרך ארגונים בינלאומיים כמו Global Citizen, UN SDG Action, change.org, EqualityNow.

למידע נוסף על מיכל זיסו

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

גלריית תמונות של מיכל זיסו

גלריית וידאו של מיכל זיסו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות