גמישות מחשבתית ויצירתיות לפתרון בעיות בעולם החדש

מיכל זיסו

כלכלה וחדשנות

ניהול מנהיגות ויזמות

כשעה

עברית, אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

איינשטיין אמר שיצירתיות היא אינטליגנציה שנהנית, אז למה אתם לוקחים את תהליך פתרון הבעיות כל כך ברצינות? סיבה אחת לכך היא שבני אדם לא אוהבים שינוי, וכיוון שהם יצורים רגשיים, הם (אנחנו) פועלים מתוך מה שמוכר. צורת החשיבה הזו מגבילה אותנו מלהגיע לפתרונות יצירתיים ואף חדשניים העשויים ליצור הפרעה בשוק.

פורום הכלכלה העולמי (WEF – World Economic Forum) כלל את ״מומחה חדשנות״ כאחת ממשרות העתיד שמציירת עולם שונה ממה שאנחנו מכירים. האחריות היא עלינו להכין את עצמנו לקראת העתיד הזה.

בהרצאה זו תלמדו טכניקות אשר יאפשרו לכם לקחת את הצעדים הראשונים לקראת הפיכתכם למומחי חדשנות, תצאו עם הבנה של הדפוסים האישיים שלכם ועם כלים פרקטיים ליישם גמישות מחשבתית ויצירתיות לטובת פתרון בעיות בעבודה, בצוות ואפילו בחייכם האישיים.

משפט מנצח

המפתח ליצירתיות טמון בהבנת הקצב בו העולם משתנה ובהבנת המגבלות האישיות שלנו – ברגע שנדע מהי המסגרת המגבילה אותנו נוכל לפרוץ אותה.

המסר העיקרי של ההרצאה

ההרצאה מציעה פרספקטיבה חדשה על חיי היומיום שלנו, מתארת שבירת תבניות חשיבה ומציעה כלים פרקטיים לחשיבה יצירתית וגמישות מחשבתית לטובת פתרון בעיות במצבים בהם אנו נדרשים לפתרונות יצירתיים ואף חדשניים.

כמה מילים על המרצה

מיכל זיסו, מייסדת של ZISO, משרד אדריכלות אשר משלב חדשנות ושוויון מגדרי וכן של Mars is More, פלטפורמה העתידה להנגיש את עולם החלל ולנתח צרכים מרחביים של אוכלוסיות מגוונות תוך עידוד שיתוף רעיונות. 

מיכל היא אדריכלית ורעיונאית בעלת חזון עם ניסיון מקצועי של קרוב לעשור בישראל ובניו יורק, המתמחה בתכנון מגדלים ופרוייקטי התחדשות עירונית. כאקטיביסטית ומקדמת שוויון וכמטיילת נלהבת, מיכל שואבת השראה מתרבויות, מגוון אנושי והדרכים בהן אנשים משתמשים בחלל על כדור הארץ ומעבר לו. היא שואפת ליצירת סביבה בנויה המתאימה למגוון משתמשיה ומאפשרת פונקציונליות ואיכות חיים, יצירת שינוי חיובי באופן בו נשים חווות את הסביבה וכן לאתגר את הסטטוס קוו של תפקידים מבוססי מגדר בחברה. 

מיכל היא דוברת TEDx ומרצה בפורומים שונים ובאוניברסיטאות, בין היתר ב-Jolt בית הספר של העולם החדש בתחומי החדשנות והחשיבה היצירתית, וכן תכנון ואדריכלות המונעים משוויון.  

מלבד העבודה השוטפת במשרד האדריכלות ובמיזם החברתי, בימים אלה מיכל עובדת עם הטכניון לקידום שוויון מגדרי בתכנית מתאר לישראל לעוד 30 שנה – ישראל 100 וכן פועלת באופן יומיומי להעלאת המודעות לנושא השוויון המגדרי ולתרומה בדרכים שונות דרך ארגונים בינלאומיים כמו Global Citizen, UN SDG Action, change.org, EqualityNow.

למידע נוסף על מיכל זיסו

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

הרצאות / סדנאות נוספות של מיכל זיסו

גלריית תמונות של מיכל זיסו

גלריית וידאו של מיכל זיסו

שינוי גודל גופנים
ניגודיות