גהנום ואוטופיה: החיים אחרי דאע"ש

אפרת לכטר

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

תקשורת עיתונות וספרות

שעה

עברית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

בארבע השנים האחרונות נסעה אפרת לכטר לעירק וסוריה שוב ושוב ותיעדה עבור חברת "החדשות" את עלייתה ונפילתה של המדינה האסלאמית של דאע"ש. בהרצאתה תספר אפרת על המסע המרתק שעברה.

החל במפגש הראשון ב-2015 עם האנשים שחיו תחת דאע"ש והנשים היזידיות שנחטפו והפכו לשפחות מין של ארגון הטרור האכזרי,  דרך הצטרפותה כעיתונאית ישראלית לקו החזית של הלחימה לשחרור מוסול בירת דאעש העיראקית ב-2016, ועד לנסיעתה האחרונה ב-2019 לסוריה שבה חזתה בהרס העצום שהשאירה המלחמה בדאעש בא-רקה, בירת הארגון בסוריה. אפרת תספר על המהפכה הדמוקרטית נשית כמי שצפתה מהצד בתהליך לאורך השנים, מהפכה שקרתה דווקא במקום האחרון על פני כדור הארץ שאפשר היה להאמין שתתרחש בו. בהרצאה תתייחס לכטר גם לעתידה של המהפכה הכורדית כיום, לאחר הפלישה הטורקית, למאזן הכוחות מול אסד ופוטין ולאיך כל זה- משפיע עלינו.

המסר העיקרי של ההרצאה

במקום הכי נמוך וקשה, ישנה גם הזדמנות: מתוך האפלה הגדולה של שלטון הטרור של דאע"ש צמחה אצל השכנים שלנו מהפכת שחרור נשית ודמוקרטית, והם כעת מושיטים יד לשלום גם אלינו, הישראלים.

כמה מילים על המרצה

אפרת לכטר גדלה בחיפה ושירתה ביחידת דובר צה"ל כדוברת מבצעית בשטחים. אחרי שחרורה מהצבא סיימה תואר ראשון במדע המדינה ותקשורת באוניברסיטת תל אביב, ולימודי עיתונאות בבית הספר "כותרת", כמו כן תואר שני שבו כתבה תזה העוסקת בפתרון סכסוכים בינלאומיים.

את דרכה העיתונאית החלה בגיל 23 כתחקירנית בתכנית "עובדה" עם אילנה דיין. לאחר ארבע שנים עברה להיות כתבת תחקירים ומגזין ב"החדשות" 12, בתכנית הדגל "אולפן שישי".

לכטר נסעה 3 פעמים לסוריה ועיראק כדי לסקר את המלחמה נגד ארגון דאעש ולתעד את חטיפות הנשים היזידיות והייתה העיתונאית הישראלית היחידה שהתלוותה לכוחות הכורדים בקרבות לכיבוש העיר מוסול והגיעה לעיר א-רקה, בירת דאעש בסוריה. בנוסף, נסעה לכטר לאפריקה שם חשפה את זליגת הנשק הישראלי למדינות תחת אמברגו בינלאומי ותיעדה את הישראלי שנמצא בחזית המאבק נגד סחר בלתי חוקי בבע"ח ביבשת. עוד במסעותיה בעולם, לכטר ראיינה בפריז את ארקדי גאידמק במעצר הבית, סיקרה מאירופה את הפלגת משט הנשים לעזה, בטורקיה את הצעירים תחת משטרו של ארדואן, ובסין את השינוי במדיניות הילד היחיד. בארץ חתומה לכטר על למעלה ממאה כתבות ביניהן התחקיר על עבודת הלוביסטים בכנסת ופרשת ההטרדות בשייטת 13.

אפרת נבחרה לאחת מ-30 האנשים המבטיחים תחת גיל 30 לשנת 2018 של פורבס בישראל.

למידע נוסף על אפרת לכטר

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

גלריית תמונות של אפרת לכטר

גלריית וידאו של אפרת לכטר

שינוי גודל גופנים
ניגודיות