אירוע TedXJaffaWomen 2018  אצלך בארגון

TEDx Jaffa Women

מוטיבציה והשראה

נשים ומגדר

ניהול מנהיגות ויזמות

שעה

אנגלית

ללא הגבלה

תיאור ההרצאה

רוקאייה אלמוגברי – רוקאייה היא אם ל- 3 שמתגוררת ביפו ועד לא מזמן לא עסקה בתחום הספורטיבי בכלל. לפני מספר שנים עקב תאונה נותרה מרותקת על כסא גלגלים. בהרצאה מרתקת תספר איך נגד כל הסטטיסטיקות הרפואיות שיקמה את עצמה באמצעות ספורט, והיום היא אלופת העולם לשנת 2018 בפאוור-ליפטינג בקטגוריה 75 sq ra!

טל ברייר בן מוחה – סופרת, יועצת ארגונית ואקטיביסטית. ייסדה את ארגון "מנהיגותה". קבוצת הפייסבוק שהקימה ואשר נקראת "ספרות שווה", נבחרה על ידי פייסבוק העולמית כאחת מ-13 הקבוצות המשמעותיות ביותר בישראל! בהרצאתה, טל תציג דוגמאות מפתיעות ותראה איך ספרי ילדים משפיעים על החשיבה המגדרית של ילדותינו וילדינו הקטנים עוד שנים אחר כך. היא תחשוף מחקרים שישאירו אתכן/ם בפה פעור, ותיתן כלים פשוטים ומדויקים, שיאפשרו לכן/ם להעריך כל ספר בעיניים חדשות וביקורתיות. אחרי שתחשפו לנתונים המדהימים שטל מציגה, תחשבו פעמיים מה תקריאו ליקרות וליקרים שלכן/ם…

 

יעל דקלבאום – זמרת וירטואוזית, כותבת שירים ואקטיביסטית שמופיעה בארץ ובעולם בצעדות נשים לסולידריות ושלום. יעל תחשוף את מאחורי הקלעים של אחד הפרויקטים העולמיים שיזמה – "תפילת האמהות" שעשתה בשיתוף עם זוכת פרס נובל לשלום *לימה בואי*, אשר הפסיקה את מלחמת האזרחים בליבריה בעזרת כוח נשי. היום יעל היא סמל לצעדות נשים לשלום וסולידריות בכל העולם, ובאמצעות שירתה קוראת לאיחוד נשי עולמי.

נגה לבציון נדן – מגיעה מעולם ההשקעות, ומראה שאמנם לנשים יש יותר ויותר כסף (וזה עוד במגמת עליה), אך רק 2% מהכסף המנוהל בקרנות בארה"ב – מנוהל על ידי נשים! נגה מסבירה מדוע זה קורה היום ומהו השינוי הנדרש בהשקעות כדי שהתפיסה הנשית ההוליסטית תוכל לבוא לידי ביטוי (השקעות אחראיות), ובעיקר – איך כולנו נוכל להרוויח מכך?

שושי ג'מבר – מעובדת ניקיון, אם חד הורית ללא תואר או דיפלומה התקדמה עד לתפקיד של מנהלת אבטחת איכות בחברת Walkme, והשנה הוכתרה לאחת מ- 21 הנשים המשנות את פני ההייטק לשנת 2018! בהרצאתה תחשוף אילו עקרונות יישמה כדי להגיע להצלחה שכזו.

אנה לוקצקי – מעצבת אופנה בעלת המותג AnnA. מעבר לעיצוב ביגוד לנשים היא פועלת למען שינוי חברתי על מנת שכל אישה תאהב ותכבד את גופה. אנה מעצבת בגדים לכל אשה בכל גיל ובכל מידה, ולא בכדי היא זכתה בתואר אשת השנה של סלונה בתחום האופנה. בהרצאתה, תחשוף זווית אחרת ומרתקת מעולם האופנה.

מיכל זיסו – זה לא סוד שענף האדריכלות נחשב למועדון גברי סגור, והסביבה הבנויה בה אנו חיים תוכננה על ידי גברים ועל פי תפיסת עולמם. המקום והצרכים של משפחות ונשים לא באו לידי ביטוי בתכנון אז – והיום יש קושי להטמיע את השינוי. מיכל נותנת נקודת מבט חדשה על הנושא, וחושפת פרויקט שהגישה לתחרות אדריכלות בינלאומית לתכנון התיישבות על כוכב מאדים. איך הסביבה הבנויה הייתה נראית אם אשה הייתה מתכננת אותה?

רינת שרצר – מגיעה אלינו היישר מניו-יורק. מהנדסת, חוקרת ומעצבת חווייתית רב-תחומית. מרצה באוניברסיטאות קולומביה, קורנל ופרסונס (בית הספר הגבוה לאמנות ולעיצוב בניו יורק). רינת משווה את המרוץ שלנו בעבודה ובחיים לתנועת הזרעונים הזכריים – רצים, מתקדמים ורק אחד מגיע להישג הגדול של הפריית הביצה. לעומת זאת המבנה הנשי העגול שכולל מחזוריות חודשית – הולך ונדחק בחברה של היום. בהרצאתה תדבר על החוכמה הנשכחת של הנשיות הנשגבה וכוחותיו המופלאים של הווסת הנשי, ותראה איך ניתן לשלב אותם בבניית חברה בריאה יותר ולהשתמש בידע הזה בישיבות הנהלה, בתכנון מבחני בגרות, או אפילו בקבלת החלטה קשה. יהיה מרתק!

דר' נאדר בוטו רופא, קרדיולוג בכיר, אדם משכמו ומעלה שיודע לב אדם לפני ולפנים. הוא פיתח תיאוריה טיפולית חדשה וייחודית שרואה באדם לא רק גוף, אלא גם נפש. לטענתו הרפואה היום מטפלת בסימפטומים של המחלות הנגרמים ממכאובי הנפש ומתעלמת לחלוטין מקיומה. בחיים המודרניים כאשר אנחנו יכולים לספק את כל צרכינו מבחוץ, דר׳ נאדר מקשה, אז בשביל מה אנחנו צריכים זוגיות? והוא עונה שכל מטרתה של הזוגיות היא ליצור מודל טוב יותר של עצמנו. הוא כתב ספר על הקוד האנושי ואיך הוא מתחלק בין גברים ונשים.

 

המסר העיקרי של ההרצאה

זהו אירוע יוצא דופן, עוצמתי, המשאיר חותם מאד חזק על העובדים והמנהלים

כמה מילים על המרצה

אירוע TedXJaffaWomen 2018  אצלך בארגון

בשנה זו הדגש הינו על המגדר הנשי, חשיפה של פעילות ישראלית פורצת גבולות הנוגעת במגוון תחומי החיים.
האירוע מעורר השראה ושם בחזית הבמה את השיח על עוצמה משמעותית ופורצת גבולות ובכך מחולל שינוי תודעתי וחברתי במעמד האישה ובביטוי עוצמתה.

השנה התקיים TEDxJaffa Women במקביל ל- 170 מדינות ברחבי העולם בסוף נובמבר עד תחילת דצמבר.

האירוע בארגון יכלול 4 מרצים מתוך הרשימה, אשר כולם הרצו באירוע Tedx האחרון, המתאימים ביותר לארגון, לקהל ולדגשים שלכם.
זהו אירוע יוצא דופן, עוצמתי, המשאיר חותם מאד חזק על העובדים והמנהלים והשיווק שלו כרגע לחודש ימים.

 

למידע נוסף על TEDx Jaffa Women

הזמנת הרצאה

* שדות מסומנים בכוכבית הינם שדות חובה


קראתי ויש אישור לתנאים

גלריית תמונות של TEDx Jaffa Women

צילום: לירון כהן אביב

שינוי גודל גופנים
ניגודיות